• +421 918 652 903 (NONSTOP)

Ako postupovať pri úmrtí

Čo spraviť v prípade úmrtia doma?

Ak nastalo úmrtie doma:

- je potrebné zavolať RZP rýchlo zdravotnú pomoc (112 alebo 155), privolaný lekár RZP skonštatuje smrť a privolá obhliadajúceho lekára, ktorý vykoná prehliadku zosnulého a vystaví "List o prehliadke mŕtveho a štatistické hlásenie o úmrtí". Obhliadajúci lekár rozhodne či je potrebné vykonať pitvu alebo nariadi pohreb v zákonnej lehote.

- V prípade, ak nie je nariadená pitva, zavolajte našu 24 hodinovú službu, ktorá zabezpečí odvoz zosnulého do nášho chladiaceho zariadenia. Tel.: 0918 652 903

- Pri nariadení pitvy lekár zabezpečí odvoz zosnulého na pracovisko ÚDZS, tento prevoz hradí ÚDZS.

- Smútočný obrad je možné dojednať počas pracovných hodín alebo po telefonickej dohode s našim pracovníkom aj mimo pracovnej doby. Na vybavenie smútočného obradu je potrebné priniesť občiansky preukaz zosnulého a šaty pre zosnulého. Pri pohrebe do existujúceho hrobu – doklad o hrobovom mieste.

Ak nastalo úmrtie v nemocnici:

- úmrtie v nemocnici Vám oznámi personál nemocnice, ktorý Vám poskytne všetky informácie o úmrtí a o mieste, kde bol zosnulý prevezený.

Vtedy stačí prísť do kancelárie pohrebnej služby, priniesť občiansky preukaz zosnulého, oblečenie pre zosnulého a dojednať všetky náležitosti poslednej rozlúčky.

Zahraničné prevozy:

Solamen pohrebná služba zabezpečuje prepravu zosnulých na území SR ako aj prevozy z a do zahraničia. K preprave zosnulých v zahraničí využívame vlastné špeciálne pohrebné vozidlá. Pri týchto medzinárodných transportoch vybavujeme všetky formality nutné k preprave zosnulého.